Jak otworzyć działalność pomoc drogowa?

Jak otworzyć działalność pomoc drogowa?

Jak otworzyć działalność pomoc drogowa? Jeśli zastanawiasz się nad otworzeniem własnej działalności, z pewnością rozważasz wiele różnych możliwości. Jednym z rozwiązań okazuje się pomoc drogowa – jest to branża bardzo przyszłościowa i perspektywiczna, bowiem liczba zmechanizowanych pojazdów dynamicznie się zwiększa.

Pomoc drogowa – kiedy warto zdecydować się na taką działalność? Czego potrzebujemy w celu rozpoczęcia nowego interesu? Z jakimi inwestycjami musimy się liczyć? Profesjonalny holownik – ile kosztuje? Jaki sprzęt jest godny zainwestowania? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Pomoc drogowa – kiedy warto zdecydować się na taką działalność?

Pomoc drogowa to bardzo rozsądna opcja do rozszerzenia warsztatu samochodowego lub innej działalności motoryzacyjnej, która prosperuje stosunkowo dużo. Okazuje się, że kupując lawetę i świadcząc usługi związane z holowanie jesteśmy w stanie poszerzyć zakres naszych usług, w konsekwencji możliwe jest dorobienie kilku złotych do prowadzonego już interesu.

Pomimo wszystko biznes ten będzie zarabiał sam na siebie, bowiem będzie funkcjonować jako niezależna działalność. Ważna jest kwestia tego, aby odpowiednio dobrać działania marketingowe. Pomoc drogowa to jednak biznes sezonowym. Nie da się ukryć, że w okresie zimowym możemy liczyć na nieco więcej pracy niż w tym letnim. Minusem tego rozwiązania jest konieczność bycia dyspozycyjnym.

Pamiętajmy o tym, że zdecydowana większość zleceń realizowanych jest w godzinach nocnych czy też porannych. To właśnie wtedy występuje stosunkowo najwięcej wypadków, co warto mieć na uwadze. Jeśli chcemy odpowiednio zarobić, wówczas warto przygotować się na całonocne dyżury przy telefonie.

Czego potrzebujemy w celu rozpoczęcia nowego interesu?

Jak otworzyć działalność pomoc drogowa?
Jak otworzyć działalność pomoc drogowa?

Rozpoczęcie nowego interesu to zawsze dość stresująca kwestia. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku pomocy drogowej nie jest to bardzo skomplikowane. Nie musimy posiadać dużych nakładów finansowych, co z pewnością jest bardzo atrakcyjne. W praktyce wystarczy, że będziemy posiadać lawetę, a także odpowiednie uprawnienia w postaci prawa jazdy. Oczywiście firma nie może funkcjonować, jeśli nie zdecydujemy się na założenie własnej działalności gospodarczej. Powodzenie w branży zależne jest od wybranej strategii marketingowej.

Musimy przecież zachęcić do siebie klientów, dać się poznać. O ile z pozoru wszystko wydaje się być logiczne, to jednak nie możemy zapominać o mniej oczywistej kwestii – konkurencji. Niekiedy przebicie się na danym rynku jest bardzo problematyczne, niemalże niemożliwe.

Dlatego też na początku biznes ten nie powinien być jednym źródłem dochodu- może okazać się to dość ryzykownym podejściem, a zabezpieczenie finansowe ma ogromne znaczenie w przypadku każdego biznesmana.

Z jakimi inwestycjami musimy się liczyć?

Pomoc drogowa wiąże się z kilkoma inwestycjami, o których z pewnością warto wspomnieć. Świadczenie tylko i wyłącznie usług holowania wiąże się z dość dużym progiem wejścia. Dużo zależy od tego, na jakiego typu sprzęt się zdecydujemy. Teoretycznie na początku przygody możemy posiadać stary i tani holownik- jego cena wynosi jedynie kilka tysięcy złotych.

W większości przypadków sprawdzi się on doskonale. Musi jednak posiadać chociaż podstawowe wyposażenie, czyli koguty, oświetlenie robocze do pracy, mocna wyciągarka. Niekiedy strzałem w dziesiątkę są szekle, pasy, zblocza, linku. Wszystkie te elementy spowodują, że wykonywanie pracy okaże się znacznie mniej problematyczne. W przypadku niektórych incydentów pomocne okażą się wózki pod koła- umożliwiają one transport nawet uszkodzonego czterokołowca.

Profesjonalny holownik – ile kosztuje?

Jeśli jednak posiadamy nieco ambitniejsze plany, jednocześnie jesteśmy zainteresowani obsługiwaniem większej floty pojazdów, wówczas prowadzenie takiego interesu może być nieco trudniejsze. W takich przypadkach ważna jest kwestia zainwestowania stosunkowo dużej kwoty. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcielibyśmy holować pojazdy o dużych gabarytach.

Poniekąd wiąże się to również z posiadaniem kwalifikacji. Prawo jazdy kategorii B nie będzie wystarczające, istotniejsze okaże się to kategorii C. Dodatkowo ważna jest kwestia zakupienia większego, jednocześnie bardziej zaawansowanego holownika.

Najbardziej optymalny będzie pojazd z platforma o DMC 7,5 t. Umożliwia on skorzystanie także z ciekawych rozwiązań technicznych, wśród których wyróżnić możemy widelec do holowania pojazdów ciężarowych.

Jaki sprzęt jest godny zainwestowania?

Jeśli pomoc drogowa to póki co jedynie dodatkowa działalność, wówczas nie ma konieczności zainwestowania w sprzęt najwyższej jakości. Nie powinniśmy liczyć na to, że wystarczający okaże się holownik za 5000 zł.

W zdecydowanej większości przypadków będzie on właściwie wrakiem. Pojazdy pomocy drogowej powinniśmy szukać w granicach od 20 000 do 30 000 zł. Jest to absolutne minimum, aby zakupić odpowiedni sprzęt

angielski francuski niemiecki hiszpański

Author: