Niewielki gadżet efektywnie ochroni ekran telefonu

Niewielki gadżet efektywnie ochroni ekran telefonu

Niewielki gadżet efektywnie ochroni ekran telefonu – smartfony towarzyszą nam wszędzie każdego dnia. Nosimy je w kieszeni, torebce, plecaku. Zdarza się, że telefon przez przypadek upadnie – wysunie się z dłoni i uderzy o chodnik lub strącimy go z szafki. Każdemu z nas zależy na tym, by nie uszkodzić smartfona. W szczególności mamy na uwadze wyświetlacz, który jest niejako sercem każdego nowoczesnego telefonu.

Zarysowania i pęknięcia są nie tylko nieestetyczne, ale często uniemożliwiają korzystanie z telefonu – ekran nie reaguje na dotyk, traci kolory lub całkowicie się wyłącza. Co więc zrobić, aby wyświetlacz był przez długi czas jak nowy i nie nosił śladów użytkowania? Warto zakupić szkło hartowane na telefon. Drobny i niepozorny element potrafi zdziałać cuda!

Czym szkło hartowane różni się od zwykłego?

szkło hartowane na smartfon

Zwykłe szkło i szkło hartowane są inaczej wytwarzane. Różnice na etapie produkcji, powodują inne właściwości obu rodzajów szkła. Hartowanie polega na ogrzaniu szkła do bardzo wysokiej temperatury, wynoszącej kilkaset stopni Celsjusza. Następnie jest gwałtownie schładzane. Ta stosunkowo prosta metoda czyni szkło dużo bardziej wytrzymałym na różne uszkodzenia mechaniczne. Szkło hartowane tłucze się inaczej, niż tradycyjne. Jest odporne na zarysowania i pęknięcia. Od wielu lat znajduje szerokie zastosowanie między innymi w architekturze i wyposażeniu wnętrz biur i domów. Z wyglądu szkło zwykłe i hartowane wygląda tak samo. Często nawet nie jesteśmy świadomi tego, ile przedmiotów wokół nas jest wykonane z wytrzymałego szkła hartowanego. Znajdziemy je na przykład w balustradach i kabinach prysznicowych. Domy i nowoczesne biurowce z przeszklonymi ścianami lub szklane windy – to na pewno szkło hartowane.

Czy szkło hartowane na telefon na pewno jest mi potrzebne?

Wyświetlacze smartfonów niestety są narażone na uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju. Najczęstsze z nich to zarysowania i pęknięcia. O ile problem ogranicza się do nieestetycznego wyglądu naszego telefonu, wówczas możemy jedynie liczyć się z tym, że np. nie uda nam się sprzedać używanego telefonu lub dostaniemy za niego niewielką zapłatę. Duży problem robi się wtedy, gdy uszkodzenie wyświetlacza sprawia, że nie działa prawidłowo lub całkowicie się wyłącza. Pozostaje nam albo kosztowna wymiana ekranu lub zakup nowego telefonu. Często zdarza się, że zamontowanie nowego wyświetlacza jest tak drogie, że bardziej opłacalna jest wymiana smartfona. Niektóre modele są wyposażone w bardziej wytrzymałe szkło, jednak nawet to nie zagwarantuje nam, że ekran telefonu, który spadł na podłogę nie roztrzaska się w drobny mak. Nałożenie na wyświetlacz dodatkowej ochrony w postaci szkła hartowanego na telefon chroni przed zarysowaniami – jest bardzo odporne na takie uszkodzenia. Nawet celowe drapanie jego powierzchni paznokciami lub kluczami nie będzie w stanie go naruszyć. Nawet jeśli telefon wypadnie nam z dłoni i zderzy się z chodnikiem, możemy być spokojni – szkło hartowane amortyzuje upadek, skutecznie chroniąc ekran. Samo szkło również pozostanie nienaruszone. Szkło hartowane na telefon ma kilka stopni twardości. To, które jest wykorzystywane do telefonów najczęściej ma 9 stopień twardości. Oznacza to, że szkło hartowane jest na tyle mocne, że może przeciąć zwykłe szkło, a porysować go można jedynie diamentowe ostrze. Gwarantuje nam to, że ekranowi naszego telefonu nie straszne będą np. klucze w torebce lub plecaku.

Łatwy i szybki montaż

Niewielki gadżet efektywnie ochroni ekran telefonu
Niewielki gadżet efektywnie ochroni ekran telefonu

Nałożenie szkła hartowanego na telefon jest bardzo proste. Najpierw konieczne jest dokładne oczyszczenie telefonu. Z powierzchni ekranu musimy pozbyć się kurzu i pyłków. Wyświetlacz musimy dokładnie wypolerować, by zetrzeć wszelkie tłuste plamy. Następnie ściągamy folię ochronną ze szkła hartowanego, trzymając je za krawędzie. Przyklejamy szkło hartowane na telefon, zwracając przy tym uwagę na krawędzie oraz wycięte otwory na przyciski, głośnik, mikrofon, czy też aparat fotograficzny. Gdy upewnimy się, że szkło jest prawidłowo nałożone na ekran, wystarczy je docisnąć. Jego demontaż jest równie łatwy. Aby zdjąć ochronne szkło, należy delikatnie podważyć jeden z jego rogów i stopniowo je odginać. Początkowo może trudno odchodzić, ale gdy pod ochronne szkło będzie dostawało się coraz więcej powietrza, jego ściąganie będzie coraz łatwiejsze. Mimo że demontaż szkła hartowanego nie sprawia trudności, nie musimy się martwić, że samo odpadnie. Jest bardzo wytrzymałe i raz założone może służyć nawet kilka lat. Sprawi, że nasz smartfon pomimo długiego użytkowania nie będzie zniszczony. Chcąc sprzedać stary telefon, będziemy mogli oczekiwać za niego maksymalnej ceny. Szkło hartowane na telefon jest dużo lepszym rozwiązaniem od popularnej folii ochronnej. Jest bardziej wytrzymałe, przy czym nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości ekranu – nie zmienia jasności, kontrastu, ani kolorów. W codziennym użytkowaniu nie będziemy zauważać, że ekran naszego smartfona pokryty jest dodatkowym szkłem. Jego ceny wahają się w granicach 20-30 złotych, najdroższe mogą kosztować nawet do 200 zł.

Author: